PORADY

Jak działa Pralnia Samoobsługowa?

Aby skorzystać z naszych pralni wystarczy zabrać ze sobą pranie i środki płatności (gotówka lub karta płatnicza). Na miejscu można zakupić profesjonalne detergenty lub skorzystać ze swoich środków piorących. Swoje rzeczy można zarówno wyprać jak i wysuszyć w dwóch rodzajach suszarek: 10kg i 15kg. Suszarki 10 kg suszą pompą ciepła, która jest przeznaczona do ubrań. Do pościeli i ręczników polecamy suszarki elektryczne -15kg.

Po wejściu do pralni należy wybrać i załadować wybraną wielkość pralki. Prania nie trzeba wcześniej ważyć, lecz wybrać bęben do którego zmieści się pranie oraz pozostawić przestrzeń w pralce, tak by pranie mogło się obrócić podczas prania. Następnie należy zamknąć pralkę, przekręcając gałkę zgodnie z kierunkiem strzałek. Po tym, na wyświetlaczu wybrać temperaturę prania za pomocą strzałki  WYBÓR PROGRAMU. Pojedyncza temperatura to pranie zasadnicze, podwójna temperatura dotyczy cyklu z praniem wstępnym. Teraz należy opłacić wybraną maszynę, zgodnie z numerem umieszczonym na każdej z nich oraz zakupić środki piorące. Przed zakupem proszku, należy sprawdzić czy kubki znajdują się w dozowniku, gdy kubków nie będzie maszyna rozsypie proszek i rozleje płyn L. Następnie, detergenty umieścić w odpowiednich komorach, na górze pralki, zgodnie z opisem, przy komorach. Nacisnąć przycisk zielony START. W tym momencie pralka zważy pranie, zamknie zaczep oraz rozpocznie pranie. Przez cały czas prania nie ma możliwości przerwania cyku prania.

Wirowanie 1200 obrotów na minutę.

PRANIE

W naszej pralni pierzemy w wodzie, tzw. pranie na mokro. Proces ten, jest najbardziej przyjazny tkaninom, ale również człowiekowi i całemu środowisku. Dzięki naszej pralni zaoszczędzicie Państwo czas, ponieważ cały cykl prania i suszenia trwa średnio 1,5h. Jednocześnie możecie Państwo użyć 7 pralek o łącznej ładowności ponad 70 kg oraz 6 nowoczesnych suszarek o podobnej ładowności. Nasze suszarki są innowacyjne, dzięki technologii pomp ciepła, suszarki suszą delikatnie nie gniotąc i nie uszkadzając tkanin.

Nasze pralki to maszyny przemysłowe, co oznacza iż są przede wszystkim sterylne, dzięki zastosowaniu profesjonalnych programów prania szybkie a dzięki specjalnemu bębnowi uzyskują świetną jakość prania za każdym razem. Środki piorące dostępne  na miejscu to zestaw proszku do prania + płynu do płukania. Są to profesjonalne detergenty,  przemysłowe, stosowane w dużych pralniach: hotelowych, szpitalnych, dużych pralniach wodnych. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z własnych detergentów.

Dostępny w naszych pralniach proszek do prania, wyprodukowany został na bazie sody oraz mydła, nie ma zapachu, co powoduje  iż jest przyjazny dla człowieka. Nie powoduje uczuleń.

Płyn do płukania cechuje intensywnie bardzo przyjemny, świeży i długo utrzymujący się zapach,  do ok. miesiąca. Płyn ma inteligentną formułę uaktywniającą się podczas poruszania lub pocierania tkaniną.

 

 

SUSZENIE

Ważne!

Suszarki nie odwirowują prania. Do suszarki należy włożyć wyłącznie pranie dobrze odwirowane.

Aby skutecznie wysuszyć  pranie bez zagnieceń i bez kurczenia się należy suszarkę załadować maksymalnie do połowy i wybrać temperaturę suszenia podobną lub wyższą o 10 stopni niż temperatura prania.

Zalecamy suszenie:   

Tkaniny syntetyczne 30 min temperatura 50- 60stopni

Bielizna, cienkie tkaniny bawełniane, mix syntetyk + bawełna 50-60   stopni 40 minut

Ręczniki, pościele, jeansy 40 min temperatura 50-60 stopni

Koszule, tkaniny delikatne 30-40 minut temperatura 40-50 stopni

Koce wełniane, kołdry wełniane 30 minut temperatura 60 stopni

Puch 40 min temperatura 60 stopni + piłeczki

Pierze min 60 min, 60 stopni + piłeczki

Kurtki puchowe 40 minut, 40-50 stopni + piłeczki